טיול גי'פים בעזוז

מחפשים היכן לטייל עם הג’יפ בשבת הקרובה? אם עדיין לא יצא לכם לבקר באזור של עזוז כדאי מאוד שתמשיכו לקרוא את המאמר הזה. עזוז, יישוב קטן הממוקם בגבול הנגב וסיני (עשרה קילומטר מניצנה) המוקף בנוף מדברי מרהיב, מציע לכם מסלולים יפיפיים שחלקם פשוט מתאימים לטיול ג’יפים באווירה מהנה לכל בני המשפחה…

נקודות מומלצות אליהן כדאי להגיע…

  • בור המים – שנקרא גם בור הסבח’ה ושימש בעבר כמאגר מים לכל ימי השנה, הבור מנקז מיים מן הגבעה שמעליו באמצעות שתי תעלות פנימיות המחוברות אליו ולכן רוב הזמן יש מים בבור. ישנם הסבורים כי הבור שימש חקלאים ומנגד כאלו שמאמינים שהבור דווקא שימש לשתייה והשקיית עדרים בתקופות של חוסר. כך או כך, נקודה שלא מומלץ לפספס.
  • טרסות חקלאיות סוכרות את ערוץ נחל עזוז ונחל אלות לרוחבו ומהוות שריד חקלאי עתיק שמומלץ בהחלט לראות, ניתן להציץ מהצד על האופן שבו היו פועלים בעבר בתחום החקלאות. השרידים מראים כיצד ניצלו את המיים בצורה חכמה לחקלאות בשיטות שהוכיחו את יעילותם והיום לא משמשות אותנו עוד.
  • עצי אלות אטלנטיות הזדמנות נדירה לצפות בעצים אשר נכחדו מרוב האזורים בשל שינויי אקלים בעולם וכאן בישראל ניתן למצוא ריכוז גבוה שלהם דווקא בישראל באזור פסגות הר הנגב. מדובר בעץ מרשים במיוחד המגיע לגובה של 15 מטר וגזע בקוטר של עד 2 מטר ויכול לחיות כמה מאות שנים. אם אתם רוצים לצפות בשיא יופיו מומלץ להגיע בתקופת האביב אז הוא מלבלב בצבעים אדמדמים שמבליטים את יופיו.
  • תצפית מגבעת הפירמידה זה גם מקום שלא כדאי לפספס אם אתם כבר באזור, גבעה זו חבוקה על ידי שני ערוצים של נחל אלות הזורמים צפונה והיא מהווה נקודת תצפית מרהיבה על כל האזור. ניתן לצפות בצוקי מכתש רמות, הר רמון, הר הנגב, הר חריף ועוד…
  • שרידים של מבנים ישנים זה עוד משהו שהנוף המדברי המקיף את עזוז מציע למטיילים, באזורים שונים תוכלו לצפות בשרידים ישנים של מבנים וגדרות העשויים אבן ורק לדמיין אודות החיים שפקדו באזור בתקופות עברו.

 

למי הטיול מתאים?!

מדובר באזור מדברי לחלוטין המשלב אזורים עם רמות קושי שונות, אלו מכם שאוהבים לאמץ קצת יותר את הג’יפ יוכלו למצוא מספר מקומות שיעניקו את הסביבה המשולמת בעוד שרוב האזורים יכולים להתאים גם למשפחות שרוצות חוויה מהנה ובטוחה עם כל המשפחה. טיול מומלץ בהחלט אם עדיין לא יצא לכם לבקר באזור. טיפ חשוב, לפני שאתם מגיעים לאזור מומלץ מאוד לדאוג שהג’יפ מתוחזק באופן תקין. בדקו שכל המדדים תקינים, וודאו שמן מים ועשו בדיקה שהכול עובד כשורה. באחר ועזוז נמצא באזור מדברי אין באופן נגיש וקרוב מוסכים זמינים לכן כדאי לנקוט בגישה של מניעה.

ליהנות מאירוח באווירה מדברית…

הגעתם לאזור לטיול ומתחשק לכם להעשיר את החוויה עוד יותר? “שמבלה עזוז” מזמין אתכם לחוויה מדברית באווירה אחרת ומציעה לכם ימי כיף, סדנאות, טיפולים מפנקים ואפילו אירוח מדברי ללילה במידת הצורך. התקשרו למספר 052-5750001 או הזמינו את השירותים ישירות מהאתר…

פוסטים קשורים

לבירורים ופיטפוטים התקשרו 052-5750001 או השאירו הודעה ונחזור בהקדם